RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

Muzyczna uczta, własne kompozycje, wyjątkowa energia!!!

Skład:
Ronald Tuczykont – bass

Adam Snopek – piano
Michał Dziewiński – drums

Dawid Główczewski – Alto Sax
Dominik Mietła – Trumpet

 

RONALD TUCZYKONT

Kontrabasista, muzyk jazzowy, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, brał udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silesian Jazz Meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Pracował z muzykami jazzowymi światowej sławy, takimi jak: Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.

ADAM SNOPEK

Pianista, muzyk jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem „Korez” raz z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, jako muzyk sesyjny pracował m. in. z Ewą Urygą i Ireneuszem Dudkiem.

MICHAŁ DZIEWIŃSKI

Jeden z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Z powodzeniem realizuje własne pomysły kompozytorskie. Do muzyków, z którymi współpracował należą m. in. Stanisław Soyka, Kuba Badach, Krzesimir Dębski, Grzegorz Turnau.