Operetki czar

Operetki czar

Koncert złożony z najpiękniejszych arii i duetów z operetek i musicali

w wykonaniu SOLISTÓW OPERETKI ŚLĄSKIEJ

Występują:

EWA MIERZYŃSKA – sopran

ANDRZEJ SMOGÓR – baryton

ADAM MAZOŃ – fortepian

„Operetki czar” to nie tylko muzyka, ale także dowcipne historie zakulisowe, anegdoty związane z powstaniem utworów oraz ciekawostki z historii muzyki, które przedstawia prowadzący koncert Andrzej Smogór.

Koncert może być również zagrany w powiększonym składzie instrumentalnym (fortepian, kwartet smyczkowy, flet, klarnet, obój, fagot ) lub wokalnym (dodatkowo solistka lub solista) a także z parą baletową.

W programie m. in. :

Właśnie TyHr. Luxemburg F. Lehar

Graj Cyganie – Hr. Marica E. Kalman

Twoim jest serce meKraina Uśmiechu F. Lehar – instrumentalnie

Znaczymy tak niewiele Nicole M. Jary

Leciutki flirtTysiąc i jedna noc J. Strauss

Już nie mogę dłużej kryć – piosenka z filmu Pani minister tańczy

Zimny drań – piosenka z filmu Pieśniarz Warszawy

Walc cis-moll op. 64 nr 2 F. Chopin

Czy to jest wiosna – pieśń – R. Stolz

Piękne damyBal w Savoy’u P. Abraham

Aria ze śmiechemPerichola J. Offenbach

Cielito Lindo Walz Mexicano

Co się dziejeKsiężniczka Czardasza E. Kalman

Usta Milczą – Wesoła wdówka F. Lehar

EWA MIERZYŃSKA i ANDRZEJ SMOGÓR

Soliści Operetki Śląskiej w Gliwicach, Teatru Muzycznego w Gliwicach i Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Współpracowali z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Młodego Widza w Katowicach oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncertowali z Orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Były to koncerty zarówno kameralne, jak i estradowe, w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Szwajcaria, Włochy – koncert w Ambasadzie Polskiej w Rzymie). Mają na swym koncie wiele ról operetkowych i musicalowych.

EWA MIERZYŃSKA w 2005 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza w dziedzinie kultury.

ADAM MAZOŃ

Pianista i aranżer związany z Operetką Śląską oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizator polskich prapremier musicali West Side Story Leonarda Bernsteina, Chicago Johna Kandera, Oklahomy! Richarda Rodgersa, musicali Footloose i High school musical. Założyciel grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998 r. W Gliwickim Teatrze Muzycznym jako kierownik muzyczny zrealizował widowiska Mickiewicz, Wiedeń moich marzeń, W wiedeńskim nastroju, a także polską prapremierę musicalu Grają naszą piosenkę Marvina Hamlischa.

Fragment koncertu – Aria ze śmiechem z operetki Perichola J. Offenbacha:

Fragment koncertu:

 

Szczegóły