RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

RON TUCZYKONT QUINTET/TRIO

Muzyczna uczta, własne kompozycje, wyjątkowa energia!!!

Skład:
Ronald Tuczykont – Double Bass. Leader

Adam Snopek – Piano
Michał Dziewiński – Drums

Dawid Główczewski – Alto Sax
Dominik Mietła – Trumpet

RON TUCZYKONT QUINTET – MEDLEY:

POSŁUCHAJ DEMO:

PODEJRZYJ NAS W STUDIO NAGRAŃ:

RONALD TUCZYKONT

Kontrabasista, muzyk jazzowy, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, brał udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silesian Jazz Meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Pracował z muzykami jazzowymi światowej sławy, takimi jak: Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.

ADAM SNOPEK

Pianista, muzyk jazzowy, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem „Korez” raz z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, jako muzyk sesyjny pracował m. in. z Ewą Urygą i Ireneuszem Dudkiem.

MICHAŁ DZIEWIŃSKI

Jeden z najzdolniejszych perkusistów młodego pokolenia, absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Z powodzeniem realizuje własne pomysły kompozytorskie. Do muzyków, z którymi współpracował należą m. in. Stanisław Soyka, Kuba Badach, Krzesimir Dębski, Grzegorz Turnau.

DAWID GŁÓWCZEWSKI

Absolwent Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W roku 2004 w ramach programu Erasmus studiował także na Universität für Musik und Darstellende Kunst w Grazu. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (1997, 1998). Laureat wielu konkursów klasycznych i jazzowych, takich jak: Festiwal Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2002), Radom Jazz Days (I nagroda, 2004), Nadzieje Warszawy (I nagroda, 2006), Berlin Jazz & Blues Award (Grand Prix z zespołem Kattorna, 2006), Grand Prix Festiwalu Big Bandów w Usti nad Labem (2010). Ponadto otrzymał wyróżnienia indywidualne na konkursach takich jak: Jazz nad Odrą (2006), Nadzieje Warszawy (2006), Europejskie Integracje Muzyczne (2006), Festiwal Big-Bandów w Nowym Tomyślu (2010), Festiwal Big Bandów w Usti nad Labem (2010)

DOMINIK MIETŁA

Trębacz, absolwent Instytutu Jazzu katowickiej Akademii Muzcznej. Grał z takimi artystami, jak: Maciej Sikała, Piotr Baron, Wojciech Groborz, Tomek Grochot Quintet w big-bandzie Zbigniewa Namysłowskiego. Koncertował i nagrywał płyty z Gangiem Olsena. Stale współpracuje z grupą Muariolanza, udziela się także w grupach The Stylers Band, Black Gang i Hipnoza Just Due.

Szczegóły