Nad dachami Paryża

Nad dachami Paryża

Koncert zawierający
najpiękniejsze piosenki francuskie wszech czasów – m. in.

Milord

Piosenka starych kochanków

La Boheme

Champs Elysees

C’est Si Bon

Akordeonista

Niebo nad Paryżem

Brawo dla klauna

No je ne rerette rien

La foule

Nie opuszczaj mnie

Un Homme Et Une Femme

Podczas recitalu będzie można usłyszeć utwory takich wykonawców jak:

Edith Piaf,  Jacques  Brel, Charles Aznavour, Joe Dassin, Patachou, Yves Montand i in.

Koncert w wykonaniu Beaty Marczewskiej (wokal), Adama Snopka/Tomasza Pali (piano)  i Marka Andryska/Michała Opeldusa (akordeon).

Do utworów instrumentalnych zatańczy para tancerzy współczesnych.

Niezapomniany wieczór!

Możecie znaleźć się z nami „Nad Dachami Paryża” 🙂

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, pracująca przez ponad 10 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie.

Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach.

Tomasz Pala – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołu Shakin’ Dudi. Grał z Martyną Jakubowicz, Robertem Chojnackim. Współpracuje z zespołem Indialucia łączącym muzykę flamenco z hinduską; z zespołem tym koncertował w Rosji oraz Indiach. Współtwórca „Duetu fortepianów dwóch” czyli komedii granej na fortepianach.

Marek Andrysek – koncertujący akordeonista solista i kameralista, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, pełni również funkcję wicedyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej w Chorzowie. Studia w katowickiej Akademii Muzycznej ukończył  z wyróżnieniem. Jest laureatem krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, m.in. w Klingenthal (I nagroda) i  Bardolino (I nagroda i Grand Prix). Odbył szereg podróży koncertowych odwiedzając większość krajów europejskich, Chiny i Stany Zjednoczone, gdzie otrzymał honorowe obywatelstwo miasta Pensacola. Jest muzykiem niebywale wszechstronnym. Jego repertuar obejmuje utwory od baroku do muzyki współczesnej. Znakomity warsztat instrumentalny, wysoka muzykalność, silna, fascynująca osobowość estradowa czynią z niego niezrównanego interpretatora wykonywanych utworów. Nagrywa, promuje często dzieła awangardowe, dopełnił licznych prawykonań – także kompozycji jemu dedykowanych lub powstałych z jego inspiracji.

Michał Opeldus – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie Marka Andryska. Wraz z zespołami „Ars Harmonica Trio”, SZPiT „Silesianie”, „Mood Time Quintet” koncertował w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, Estonii, Rumunii. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie i Katowicach. Jest prezesem Chorzowskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Evviva l’arte”.

Mon Manage a Moi:

Piosenka Starych Kochanków:

Champs-Élysées:

Un homme et une femme:

Brawo dla klauna:

FRAGMENTY KONCERTÓW:

Project details