Kabaret Starszych Panów – W cylindrze na lwy by…

Kabaret Starszych Panów – W cylindrze na lwy by…

W cylindrze na lwy by…

Wyobraźmy sobie, że nagle znikają politycy ze swoimi przemowami i waleniem pięścią w stół. Znika telewizja ze swoimi zagadkowymi celebrytami. Znika slang uliczny, dziewczęta przeklinające zbyt głośno i młodzi mężczyźni zbyt głośni w ogóle. Znikają portale społecznościowe, a wraz z nimi krzykliwe zdjęcia i krzyczące dyskusje. Znika to wszystko. A zamiast tego pojawia się elegancki salon, a w nim przy fortepianie dwóch Starszych Panów – uśmiechniętych i pełnych klasy. Z lekkością i wdziękiem snują historie o miłości, sztuce, przyjaźniach i cudownie szarej codzienności. Raz po raz odwiedzają ich goście – pełne gracji kobiety i rozbrajający mężczyźni.

I wszyscy oni niosą na ustach melodię…

W cylindrze na lwy by…

to spektakl muzyczny utrzymany w konwencji i stylistyce sławnych programów Kabaretu Starszych Panów. Oparty jest na piosenkach z tegoż repertuaru, jak i na innej, mniej znanej twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. W programie znajdują się utwory, które każdy rozpozna już po pierwszych taktach a dalej nie da się przestać ich kochać), jak i takie, które wielu usłyszy po raz pierwszy (i pewno od razu się w nich zakocha).

Zajrzyjmy w tę twórczość – pełną wdzięku, poczucia humoru, wzruszeń i mądrości. Wyłączmy współczesną rzeczywistość i raz jeszcze dajmy głos tym, którzy na to zasługują – Przyborze i Wasowskiemu.

PODCZAS SPEKTAKLU MOŻNA USŁYSZEĆ TAKIE PRZEBOJE, JAK:
Piosenka jest dobra na wszystko, Na ryby, Jeżeli kochać to nie indywidualnie, Kapturek 62, Tanie dranie, Bo we mnie jest sex, Shimmy szuja, Tango kat, Przeklnę cię, Szarp pan bas!

GRAMY TAKŻE WERSJĘ KONCERTOWĄ!!!!

SCENARIUSZ:

Piotr Skucha

KIEROWNICTWO MUZYCZNE:

Łukasz Kozera

KIEROWNIK  PRODUKCJI:

Anna Gamrot

MERYTORYKA SPEKTAKLU:

Błażej Olma

CHOREOGRAFIA:

Agnieszka Bednarz

KOSTIUMY:

Jarosław Tyran, Ewa Goryl

SCENOGRAFIA:

Jarosław Tyran, Agnieszka Bednarz, Dominika Musiał, Rafał Kumor

OBSADA – KWARTET BERMUDZKI:

Agnieszka Bednarz, Anna Gamrot, Błażej Olma, Jarosław Tyran

MUZYCY:

Łukasz Kozera (instrumenty klawiszowe), Jakub Łępa (saksofon),

Mateusz Szewczyk (kontrabas), Oscak Nowak (perkusja)

CZAS TRWANIA:

90 minut.

JAROSŁAW TYRAN

Już szron na głowie, a w sercu ciągle maj…

Absolwent Studium Wokalno – Baletowego w Gliwicach, złożył egzamin przed Państwową Komisją egzaminacyjną ZASP dla aktorów dramatu w Warszawie.  Obecnie współpracuje z teatrami takimi jak Teatr Zagłębia w Sosnowcu, Teatr Muzyczny Castello w Mosznej i Teatr Moich Marzeń w Chorzowie, realizuje także własne projekty muzyczne.

AGNIESZKA BEDNARZ

Ubóstwia drakę…

Absolwentka Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka, tancerka, choreografka.  Zdobywczyni Zotej Maski za choreografię w spektaklu „Heimsuchung/Nawiedzenie”. Stypendystka programu „Scena dla Tańca”.

ANNA GAMROT

Już kąpie się nie dla mnie…

Absolwentka Szkoły Aktorskiej przy Teatrze Śląskim ze złożonym egzaminem eksternistycznym w Warszawie przed komisją ZASP i studentka Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej.  Aktorka, kierownik produkcji, manager kultury, koordynator działań artystycznych.

BŁAŻEJ OLMA

Nie zakocha się tej wiosny już w nikim…

Aktor, wokalista, kabareciarz. Współpracował z wieloma teatrami (m.in.Teatr Polski w Bielsku-Białej, Och-Teatr! Krystyny Jandy w Warszawie) i kilkoma kabaretami. Zdobywca  GRAND PRIX Festiwalu „Parodiola”  w Olszynie. Laureat ogólnopolskich konkursów wokalnych.

FRAGMENTY SPEKTAKLU:

Project details