Cicha noc – kolędy na jazzowo!

Cicha noc – kolędy na jazzowo!

Najpiękniejsze kolędy w jazzowych aranżacjach ATABE Acoustic Trio

Zaśpiewa:

Beata Marczewska – aktorka teatralna i wokalistka

Zagrają:

Tomasz Pala – fortepian

Arkadiusz Kaliński – saksofony

 znakomici muzycy jazzowi, którzy w swoich aranżacjach stawiają duży nacisk na improwizację.

Dzięki temu każdy ich występ jest niepowtarzalny i nie można się z nimi nudzić.

Czasami towarzyszy im Ronald Tuczykont na kontrabasie lub gitarze basowej w zależności od temperatury powietrza w miejscu koncertu 😉

Nie zabraknie znanych wszystkim melodii do wspólnego pośpiewania – Dzisiaj w Betlejem, Wśród nocnej ciszy, Gdy się Chrystus rodzi, Oj, Maluśki, Maluśki jak również mniej znanych pastorałek z różnych zakątków świata – I’m dreaming of a white Christmas, Jingle bells.

DEMO:

Oj, Maluśki, Maluśki

Dzisiaj w Betlejem

Cicha noc

Jingle Bells

Beata Marczewska – aktorka i wokalistka, przez ponad 10 lat aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce. Wokalistka zespołu ZION, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”.

Tomasz Pala – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołu Shakin’ Dudi. Grał z Martyną Jakubowicz, Robertem Chojnackim. Współpracuje z zespołem Indialucia, łączącym muzykę flamenco z hinduską; z zespołem tym koncertował w Rosji oraz Indiach. Współtwórca „Duetu fortepianów dwóch”, czyli komedii granej na fortepianach.

Arkadiusz Kaliński – Absolwent Wydziału  Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracował z Capella Cracovienssis oraz z Teatrem Sztuki Współczesnej w Krakowie. Saksofonista grup The Stage, Dwie Korony oraz Kompilacja, wielokrotnie angażowany jako muzyk sesyjny. Na co dzień nauczyciel saksofonu w szkole muzycznej.

Ronald Tuczykont – muzyk jazzowy , kompozytor. Studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, bral udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silesian Jazz meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Współpracował z wieloma światowej sławy muzykami jazzowymi m.in Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.

Project details