ALE KINO! – koncert muzyki filmowej

ALE KINO! – koncert muzyki filmowej

Koncert jest muzyczną podróżą do XX w. W programie najpiękniejsze standardy, stworzone przez jazzowych kompozytorów do filmów – zarówno amerykańskich, jak i polskich.
Usłyszymy przekrojowy repertuar, począwszy od piosenek ze starego polskiego kina (Odrobinę szczęścia w miłości, Już nie zapomnisz mnie, czy Na pierwszy znak), przez amerykańskie standardy jazzowe lat 50., 60., m.in Moon river, Smile, Cheek to cheek, po lata 90. i m.in. przebój z serialu Przyjaciele – I’ll be there for you. Podczas koncertu można nawet usłyszeć piosenkę z Królewny Śnieżki Walta Disney’a – Someday my Prince will come.
Muzyczną podróż przeplatają opowieści o wykonywanych utworach.
Wokalistka nawiązuje świetny kontakt z publicznością, zachęcając do wspólnego śpiewania.
Program zaaranżowany w nietuzinkowy sposób na trio (wibrafon lub fortepian – do wyboru, kontrabas i wokal).
Istnieje również możliwość występu w większym składzie – wokal plus wibrafon, kontrabas, perkusja, saksofon, fortepian.

Śpiewa Joanna Bejm
wokalistka, kompozytorka, animatorka kultury. Jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Stypendystka Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Stowarzyszenia Autorów ZAIKS oraz Związku Artystów i Wykonawców STOART. Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi, współpracując m.in. z: Bogdanem Hołownią, Rafałem Stępniem, Wojciechem Pulcynem, Piotrem Rodowiczem, Sebastianem Frankiewiczem. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne z poezją. Dała temu wyraz projektem m.in. poświęconym Halinie Poświatowskiej. W październiku 2019 r. ukazała się jej autorska płyta „Jesteś” z muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej, która zebrała bardzo pozytywne recenzje zarówno słuchaczy, jak i krytyków. Zachwycił się nią m.in. Marek Niedźwiecki, wielokrotnie emitując utwory z płyty w swoich audycjach a także umieszczając piosenkę „Mówię kocham” na swojej jubileuszowej 20. edycji bestsellerowej kompilacji Marek Niedźwiecki zaprasza do Smooth Jazz Cafe wydanej przez Universal Music Polska w listopadzie 2020 r. W 2021 r. w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury stworzyła projekt muzyczny poświęcony zapomnianym poetom pokolenia Kolumbów. Pod koniec 2021 r. wydała kolejne, autorskie single: „Na skróty”, „Smutek wieczorny” i „Jutro”, który znalazł się na najnowszej składance Marek Niedźwiecki zaprasza do Smooth Jazz Cafe 21.

POSŁUCHAJ CHEEK TO CHEEK:


Szczegóły