Tango Tango

Tango Tango

Tango Tango!
Czy słuchanie tanga przez ponad godzinę może być nudne? Nie w wykonaniu naszych artystów!
Po pierwsze podczas koncertu usłyszeć można tanga zarówno polskie, jak i zagraniczne, przedwojenne, jak i te współczesne – nawet To tylko tango zespołu Maanam.

Po drugie przygotowaliśmy własne, niekiedy zaskakujące aranżacje – np. Tango milonga w rytmach latino.

Po trzecie – zapewniamy efekty wizualne – gorącą parę taneczną, która rozgrzeje scenę do czerwoności!

70 minut nieoczywistej muzyki!

7 osób na scenie!

Milonga dla chętnych!

Skład:

Vocal – Beata Marczewska

Piano – Grzegorz Sieradzki/Tomasz Pala

Akordeon – Michał Opeldus/Michał Kubarski

Kontrabas/Bas – Ronald Tuczykont

Skrzypce – Tomasz Mucha

Utwory:

La cumparsita

Tango milonga

Pragnę Twoją być

Już nigdy

To ostatnia niedziela

Por una cabeza

Libertango

Ten Taniec

Roxanne

Johnny

To tylko tango

Rebeka

Zabawa podmiejska

La Paloma

Fragmenty koncertów:

DEMO:

Już nigdy

Zabawa podmiejska

Tango Milonga

Por una Cabeza

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka, pracująca przez ponad 10 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie. Od 9 lat prowadzi własną Agencję Artystyczną theART – produkuje koncerty, przedstawienia teatralne i programy kabaretowe, które prezentuje widowni w Europie.

Grzegorz Sieradzki – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, pianista, wokalista i kompozytor. Brał udział w realizacji programów takich jak „X-Factor” czy „Mali Giganci”. Współpracował z Grzegorzem Turnauem i Andrzejem Sikorowskim. W Studio SPOT jako realizator zajmuje się postprodukcją dźwięku w filmie (Wataha, Ikar-legenda Mietka Kosza, Zimna Wojna i inne).

Tomasz Pala – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek zespołu Shakin’ Dudi. Grał z Martyną Jakubowicz, Robertem Chojnackim. Współpracuje z zespołem Indialucia łączącym muzykę flamenco z hinduską; z zespołem tym koncertował w Rosji oraz Indiach. Współtwórca „Duetu fortepianów dwóch” czyli komedii granej na fortepianach.

Michał Opeldus – akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej im. K.Szymanowskiego w Katowicach w klasie Marka Andryska. Wraz z zespołami „Ars Harmonica Trio”, SZPiT „Silesianie”, „Mood Time Quintet” koncertował w Polsce i za granicą m.in. w Niemczech, Austrii, Danii, we Włoszech, na Litwie, Łotwie, Estonii, Rumunii. Obecnie prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej w Chorzowie i Katowicach. Jest prezesem Chorzowskiego Stowarzyszenia Artystycznego „Evviva l’arte”.

Michał Kubarski – absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie akordeonu prof. AM Marka Andryska. Zdobywał laury na konkursach ogólnopolskich jak i podczas festiwali międzynarodowych (m. in. Austria, Węgry, Litwa, Słowacja, Niemcy, Włochy). Otrzymał również Stypendium „Agrafki Muzycznej” organizowanej przez Fundację J&S Pro Bono Poloniae (2007/2008), Stypendium Krajowego Funduszu na rzecz dzieci (2010/2011), Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010/2011),Stypendium Rektora AM w Katowicach w latach 2013/2014 i 2014/2015 oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego (2014/2015). Występował solo z orkiestrami pod batutą takich dyrygentów jak Szymon Bywalec, Sławomir Chrzanowski czy Jan Wincenty Hawel. Od wielu lat gra na akordeonie marki PIGINI uznawanej za najlepszą na świecie.

Tomasz Mucha – skrzypek, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym,Tymonem Tymańskim. Prowadzi swoje autorskie składy: Tomek Mucha Collective, Mulasta Trio; udziela się również grając koncerty z innymi zespołami jako sideman, a także nagrywa jako muzyk sesyjny, poruszając się swobodnie w różnych stylach muzycznych. Ma na swoim koncie wydanie autorskiej płyty, z udziałem fińskiego basisty Lasse Lindgrena pt: „Mulasta Trio – Live in Green Eye”. Był uczestnikiem wielu festiwali w kraju i za granicą, m. in.: Warsaw Summer Jazz Days, Gdańskie Noce Jazsowe, Jazz Rock Meeting, Jazz w Ruinach, Palm Jazz, Koktebel Jazz Festival (Krym), Ednist (Kijów) i Zajazz Festival, Jazz Bez (Charków).

Ronald Tuczykont – muzyk jazzowy , kompozytor. Studiował na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej katowickiej Akademii Muzycznej, brał udział w licznych festiwalach jazzowych w Polsce i za granicą (Silesian Jazz meeting, Praha Jazz Festival, Petrovac Jazz Festival i wiele innych). Współpracował z wieloma światowej sławy muzykami jazzowymi m.in Tom Pereira, Twerrence Ngassa, Carmelo Iorio.

Project details