Audiencja I – Bogusław Schaeffer

Audiencja I – Bogusław Schaeffer

Marek Wilk – aktor, reżyser, pedagog, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, twórca i dyrektor Teatru „Elsynor”. Pracował w warszawskich teatrach, takich jak: Narodowy, Dramatyczny, Rozmaitości, Stara Prochownia oraz jako pedagog w Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina na wydziale interpretacji piosenki. Zagrał w kilku filmach, m. in. główna młoda rola w „Austerii” Jerzego Kawalerowicza (film nagrodzony m. in. Złotymi Lwami na festiwalu w Gdańsku). Po powrocie do Zagłębia objął dyrekcję Ośrodka Kultury w Będzinie. Pracował jako aktor w Teatrach w Częstochowie i Sosnowcu. W Teatrze Zagłębia wyreżyserował „Yermę” Federico Garcii Lorki.

Od wielu lat realizuje, jako reżyser i aktor, spektakle na scenach Śląska i Zagłębia. Prowadzi również zajęcia teatralne z młodzieżą. W ostatnich latach realizuje nowe sztuki Bogusława Schaeffera, przy pełnej aprobacie autora, stale goszczącego na kolejnych prapremierach.

Aktor znakomicie pokazał niemoc współczesnych autorytetów – tu wykładowcy muzyki, bezradnego wobec zalewu tandety proponowanej przez kulturę masową. Bogusław Schaeffer, obecny na premierze, dobrze bawił się oglądając napisane przez siebie przedstawienie. Przyznał, że zagłębiowski reżyser zrealizował najwięcej jego sztuk i jest jego najlepszym reżyserem, tak jak Jan Peszek jest jego najlepszym aktorem.

Zwiastun autorskiego filmu Marka Wilka o Schaefferze, który można zobaczyć podczas spektaklu:

Fragmenty spektaklu:

Project details