Ocalić od zapomnienia – Grechuta, Kaczmarski, Demarczyk

Ocalić od zapomnienia – Grechuta, Kaczmarski, Demarczyk

Recital Beaty Marczewskiej z towarzyszeniem pianisty – artyści tworzą jeden organizm, interpretując piosenki wybitnych twórców, dla których tekst i muzyka stanowiły nierozerwalną całość.
Istnieją takie arcydzieła, które trzeba ocalić od zapomnienia – to wręcz nasz obowiązek.

Ocalić od zapomnienie

Lot Ikara

Groszki i róże

Grande valse brillante

Godzina miłowania

Sen Katarzyny II

Rebeka

Dni, których nie znamy

Litania

i inne

POSŁUCHAJ FRAGMENTÓW:

Sen Katarzyny II – Jacek Kaczmarski

Rebeka – Ewa Demarczyk

Godzina miłowania – Marek Grechuta

 

Grande valse brillante – Ewa Demarczyk

 

Beata Marczewska – wokalistka i aktorka, pracująca przez ponad 10 lat w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorką Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie. Od 6 lat prowadzi własną Agencję Artystyczną theART – produkuje koncerty, przedstawienia teatralne i programy kabaretowe, które prezentuje widowni w Europie.

Adam Snopek – absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat I nagrody Międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Niezwykle charyzmatyczny, ekspresyjny, posiadający nieskończone pokłady energii. Pianista i aranżer Teatru Śląskiego w Katowicach.

Szczegóły